Wethouder den Teuling deelt bloemenzaad uit!
Gisteren heeft wethouder den Teuling aan de enthousiaste deelnemers van de regeling Bloemen- en kruidenrijke akkerranden en overhoeken het bloemenzaad uitgereikt.

Naast het bloemenzaad kregen de deelnemers ook een zaai-instructie en een overzicht van de samenstelling van de bloemenmengsels. In totaal doen dit jaar 36 deelnemers mee en wordt ruim 54.000 m2 ingezaaid met een bloemenmengsel. De locaties, die worden ingezaaid, zijn mooi verdeeld over de gemeente.
Wethouder den Teuling:
Deze mooie regeling draagt bij aan de ambities van de gemeente Leudal om de biodiversiteit in de gemeente te vergroten en de gemeente te vergroenen. De inwoners en toeristen kunnen straks weer genieten van mooie bloemrijke akkerranden in het buitengebied. En daarnaast wordt door het inzaaien van deze bloemenmengsels ook het leefgebied van de verschillende soorten insecten en vogels aanzienlijk vergroot. We gaan nog bekijken of we de regeling kunnen continueren de komende jaren. Ik wens alle deelnemers veel succes met het inzaaien van de verschillende bloemenmengsels !
Dit project draagt bij aan de biodiversiteit in onze gemeente en de bloemenmengsels bestaat uit inheemse soorten. Er waren 4 soorten bloemenmengsels beschikbaar. Een éénjarig of meerjarig bijen- en vlindermengsel, een éénjarig vogelmengsel of een meerjarig wintervoedselmengsel. Inheemse bloemen en kruiden zijn erg belangrijk voor insecten, zoals solitaire bijen en vlinders. Daarnaast zorgt het wintervoedselmengsel ook voor voedsel, beschutting en overwinteringsmogelijkheden voor vogels en insecten. De bloemenmengsels zijn geleverd door Pelgrum Vink Materialen B.V. (PVM), onder andere gespecialiseerd in het leveren van wildbloemen-kruidenmengsels, wildakkermengsels en boomzaden.
Met deze regeling Bloemen- en kruidenrijke akkerranden en overhoeken maken we de gemeente Leudal samen nog aantrekkelijker en biodiverser!