Nieuwe, duurzame woningen in Roggel
De gemeente Leudal werkt samen met Wonen Zuid en Nester aan een mooie vernieuwing van de Beeklaan en de Pastoor Hanraetsstraat in Roggel. Oude woningen maken plaats voor nieuwe, duurzame en betaalbare huurwoningen. Zo krijgt het centrumgebied van Roggel een frisse en toekomstbestendige uitstraling.

Aantal woningen
In totaal worden 20 verouderde woningen door 24 nieuwe, energiezuinige sociale huurwoningen vervangen. Het project omvat 13 levensloopbestendige woningen en 11 eengezinswoningen. Daarnaast realiseert Nester in dit plangebied 10 nieuwe woningen. In totaal komen er dus 34 nieuwe woningen. Allemaal energiezuinig en passend bij de wensen van deze tijd.
Centrale ligging
Het plangebied ligt naast het centrum van de dorpskern Roggel nabij de aanwezige voorzieningen zoals o.a. basisschool De Zwjiek, verenigingsgebouw La Rochelle, supermarkt, huisarts en restaurants.
Start bouw en planning
De sloopwerkzaamheden zijn inmiddels begonnen. Samen met de aannemers en architect wordt gewerkt aan het definitieve ontwerp. De huurwoningen worden gerealiseerd door de bouwaannemer BAM en de werkzaamheden voor het openbaar gebied door Horster Wegenbouw Combinatie BV.
- Eind 2025 start de bouw
- Midden 2026 verwachten we de oplevering van de eerste woningen
In het vierde kwartaal van 2025 wordt ook een bouwbord geplaatst. Omwonenden ontvangen op tijd informatie over de werkzaamheden. Samen met de aannemers doen we er alles aan om ervoor te zorgen dat er zo weinig mogelijk overlast is.
Vernieuwing kabels en leidingen
Voor de nieuwe woningen zijn ook nieuwe kabels en leidingen nodig. De bestaande voorzieningen zijn verouderd en niet berekend op de grotere vraag.
Daarom worden oude leidingen verwijderd en vervangen door nieuwe voor stroom, water, riolering en glasvezel. Ook wordt de capaciteit van het elektriciteitsnet uitgebreid, zodat alle moderne toepassingen – zoals warmtepompen, inductie koken en laadpunten – mogelijk zijn. Door nu te investeren in een robuuste netstructuur wordt het gebied voorbereid op toekomstige ontwikkelingen, zoals verdere elektrificatie of uitbreiding van digitale voorzieningen (glasvezel).
Bewoners ontvangen een brief
De werkzaamheden worden gecoördineerd door Enexis, samen met KPN en Vodafone/Ziggo. Bewoners ontvangen vooraf een brief met uitleg en contactgegevens.
Heeft u vragen over de werkzaamheden van de nutspartijen en/ of zijn er storingen verwijzen wij u naar het storingsnummer/ website van Enexis. In de bewoners brief van de nutspartijen wordt u verder geïnformeerd over het betreffende project.

Herinrichting van de openbare ruimte
Het project gaat verder dan alleen woningen. Ook de omgeving wordt mooier en groener ingericht.
De werkzaamheden aan de buitenruimte starten op 1 september 2025 en worden uitgevoerd door Horster Wegenbouw Combinatie BV. Eerst wordt het terrein bouwrijp gemaakt en komt er een hemelwaterberging voor de woningen en de openbare ruimte.
De herinrichting van de Buitenruimte is gericht op
- Het verbeteren van de waterhuishouding en verbinding met de nabijgelegen Roggelse Beek;
- Toekomstbestendige wooninrichting, doormiddel van elementenverharding in de rijbaan.
- Het creëren van extra parkeerplaatsen.
- Het versterken van de groene identiteit van de Beeklaan en het Pietersplein, met aandacht voor biodiversiteit en klimaatadaptatie;
- Aanplant van bomen en hagen, met een mix van inheemse soorten die bijdragen aan schaduw, verkoeling en ecologische waarde;
- Waterdoorlatende bestrating op delen van de openbare ruimte om wateroverlast bij piekbuien te voorkomen;
- Aanleg van wadi’s en groenzones die regenwater lokaal opvangen en afvoeren naar de beek;
Samen zorgen voor zo min mogelijk overlast
Tijdens de werkzaamheden doen de aannemers en nutsbedrijven er alles aan om de overlast zo klein mogelijk te houden. Bewoners ontvangen regelmatig informatie via brieven en WhatsApp. Met dit project krijgt Roggel niet alleen nieuwe woningen, maar ook een toekomstbestendig en groener centrumgebied. Een plek waar inwoners met plezier kunnen wonen, nu en in de toekomst.

Planning in één overzicht
Werkzaamheden | Wanneer | Wie is het aanspreekpunt |
---|---|---|
Bouwrijp infra Beeklaan | Start week 36 tot 42 | Gemeente/ aannemer HWC |
Nutspartijen (Enexis, WML, KPN en Vodafone/ Ziggo | Start week 41 tot 48 | Netbeheerder |
Bouw 34 woningen | Start december 2025 . Uitgangspunt afronding augustus 2026 | Woningcorporatie Wonen-Zuid en/ of Nester en aannemer BAM |
Woonrijp infra Beeklaan | Start september 2026 | Gemeente/ aannemer HWC |
Aanleg groen | Begin 2027 | Gemeente/ aannemer HWC |
Heeft u vragen?
Heeft u vragen over de bouw,- woonrijp infra werkzaamheden en/of planning?
Neem dan tijdens werktijden contact op met Martijn Vogels, uitvoerder van de aannemer Horster Wegenbouw Combinatie. Martijn is telefonisch te bereiken via 06 12 86 35 45 of per mail via m.vogels@hosterwegenbouw.nl
Algemene vragen over het project kunt u stellen aan Patrick Sanders, projectleider van de gemeente Leudal. Hij is telefonisch te bereiken via (0475) 85 9000 of per mail via pa.sanders@leudal.nl.
Heeft u vragen over de bouwwerkzaamheden verwijzen wij u naar de onderstaande websites:
- Roggel, Pastoor Hanraetsstraat en Beeklaan - ga naar de website van Wonen Zuid
- Beeklaan - ga naar de website van Nester
- In de bewoners brief van de bouwaannemer worden de contactpersonen voor het betreffende project vermeld.