Gevechtsvliegtuigen verzorgen herdenkingsvlucht boven Margraten
Gevechtsvliegtuigen van het Air Combat Command vliegen zondag 24 mei 2026 een zogenaamde missing man formatie boven de Amerikaanse begraafplaats in Margraten. Dit gebeurt tijdens de jaarlijkse Memorial Day waarbij Amerikaanse militairen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn gesneuveld, worden herdacht.

Tijdens deze plechtigheid vliegen de gevechtsvliegtuigen over de begraafplaats om zo een eregroet te brengen aan de gevallenen. Deze eregroet wordt uitgevoerd in een zogenaamde missing man formatie, waarbij één toestel de groep verlaat als symbool voor de gevallenen.
Hiervoor is vliegbasis Volkel op zondag 24 mei 2026 extra opengesteld voor vliegverkeer tussen 13:30 en 17:30 uur. Dit, onder voorbehoud van operationele wijzigingen en onvoorziene omstandigheden.
Wilt u meer weten over deze en andere vliegbewegingen? Kijk dan op de website van de luchtmacht. Heeft u een vraag of ervaart u hinder van de vluchten dan kunt u dit kenbaar maken via de website van de luchtmacht.